Основними критеріями при виборі фотоапарата можуть служити:
Цілі використання
Якість одержуваних фотографій
Тип носія (плівка / цифра)
Розміри і вага
Ціна фотоапарата
Сьогодні цифрові фотоапарати сприймаються нами природно і спокійно. Адже зовсім недавно на власників такої іграшки падали косі погляди захоплених людей. Воно й зрозуміло, ціни на них були просто космічними, але стрімкий розвиток ринку цифрової фотоіндустрії зробило «цифровики» доступними практично для всіх. Серед моря фотоапаратів найдешевшими і затребуваними як і раніше залишаються «мильниці». Основна перевага - мініатюрність. Їх зручно носити, брати з собою в далекі поїздки. Та й функціональність у них теж не слабка ланка. Більшість знімають відео, записують звук, а деякі й зовсім програють МР3. Сучасні «мильниці» сильно еволюціонували. Сьогодні «мильна» стандарт вже 7 mpx, і він не стоїть на місці, постійно підвищуючи цю планку.
Ще один важливий момент - можливість збільшення. За це відповідає оптичний зум, який якісно наближає об'єкт зйомки. Наприклад, якщо передбачається портретна зйомка, краще вибрати модель з високим зумом - від 5-кратного і вище.
Також важливий хороший об'єктив, оптичний стабілізатор - панацея від «тремтячих» рук, функція макрозйомки (зйомка з дуже близької відстані, майже впритул до об'єкту) і потужний акумулятор. До речі, можливість використання стандартних батарей - зайве сальдо на користь апарату. Сучасні цифрові камери часто мають цілу низку додаткових можливостей, принципово недоступних для плівкових побратимів. Серед них, наприклад, відеозапис, режим зйомки панорам або запис аудіокоментарі. Крім того, спеціальні алгоритми обробки зображень, реалізовані у програмному забезпеченні камер, дозволяють частково замінити такі традиційні фотографічні інструменти, як, наприклад, світлофільтри і плівки для різних типів освітлення.
В даний час існує величезна кількість растрових редакторів і спеціалізованих програм для обробки цифрових зображень - починаючи з досить примітивних інструментів, які поставляються разом з операційною системою Windows, і закінчуючи такими потужними пакетами, як, наприклад, Adobe Photoshop Elements, який часто поставляється в комплекті з цифровими камерами. Застосування цих коштів значно розширює творчі можливості фотографа: ви можете обрізати знімки так, як вам захочеться, вільно займатися цветокоррекцией і ретушшю (наприклад, усуненням горезвісного ефекту "червоних очей"), застосовувати до фотографій різноманітні спецефекти, накладати на них тексти і робити фотомонтаж - все, що захочеться вашій душі. Строго кажучи, ви можете робити те ж саме і з "плівковими" знімками, попередньо перевівши їх у цифровий формат за допомогою сканера. Однак, це зайвий і досить рутинний технологічний етап, що віднімає багато часу і сил. Крім цього, треба мати певну кваліфікацію й досить дорогим обладнанням, щоб виконати сканування відбитків або безпосередньо плівки без значних втрат якості. Можна, звичайно, звернутися в спеціальну лабораторію, однак це теж зажадає тимчасових і грошових витрат. Таким чином, якщо ви плануєте займатися цифровою обробкою зображень, є прямий сенс спочатку одержувати ці зображення в цифровому вигляді.
Добре, ви визначилися з вибором «ваговій категорії» камери. А що ж далі? А далі можна сміливо відправлятися в магазин. Справа тут зводиться до того - в який магазин? Фототехнікою торгують всі, кому не лінь - і кіоски стільникового зв'язку, і супермаркети електроніки (і не тільки), і спеціалізовані магазини. Правильніше буде обійти безліч таких точок. Порівняти асортимент і ціни. Але перевагу все-таки треба віддати останнім - спеціалізованим магазинам.
Джерело: http://foto-chik.com
Немає коментарів:
Дописати коментар