четвер, 31 січня 2013 р.

Фотограф Вів'єн Майєр



files/Ira foto/vivian/1500.jpg
Вів'єн Майєр (Vivian Maier, 1926-2009) стала однією з найгучніших відкриттів в сучасній фотографії останніх років. Протягом 40 років вона працювала гувернанткою в американських родинах, а у вільний час захоплено фотографувала вуличне життя на середньоформатний Rolleiflex. Вражає те, що вона не піклувалася про публікації своїх знімків, але тим не менш ретельно зберігала відзняті плівки. Архів Майєр налічує більше 100 000 негативів, а перша його частина була випадково куплена на аукціоні всього за 400 доларів. Достовірних відомостей про життя Вів'єн Майєр вкрай мало. Відомо, що вона народилася в 1926 році в Нью-Йорку, але виросла в Парижі, повернувшись в США тільки в 25 років. Якийсь час вона працювала в кондитерській, а потім була нянею протягом 40 років, 14 з яких прожила з однією сім'єю Генсбургів. Між 1959 і 1960 роком Вів'єн на самоті подорожувала по світу, відвідавши Єгипет, Таїланд, Тайвань, В'єтнам, Францію, Італію, Індонезію та інші країни. Її колишні вихованці згадують, що вона носила чоловічі штани і безглузді широкі капелюхи, була вона соціалісткою та феміністкою, захоплювалася кінематографом і театром, відрізнялася замкнутим характером, але при цьому відмінно ладнала з дітьми. Їй було дуже складно розлучатися з речима: кожен раз, влаштовуючись на роботу в нову сім'ю, вона приїжджала з купою валіз, в яких зберігалися старі журнали, блокноти, газетні вирізки, негативи, ролики кіноплівки з майже безсюжетними зйомками. У старості Вів'єн Майєр жила на допомогу для престарілих і навіть якийсь час була бездомною. Але діти однієї з родин, яких вона виховувала ще в 50-х роках, розшукали її, зняли квартиру і піклувалися про неї до самої смерті, до січня 2009-го року.                                                                                

files/Ira foto/vivian/1439.jpg  У Чикаго є великі камери схову, в яких за помірну плату люди здають старі речі, які заважають їхньому дому. А коли господарі перестають платити, весь цей древній мотлох йде на аукціон. У 2007 році 26-річний агент з нерухомості Джон Малуф (John Maloof), пишучий статтю про історію Чикаго і його мешканцях, «наосліп» купив на такому аукціоні коробку зі старими негативами. До цього він особливо не цікавився фотографією, але проявивши плівки, зрозумів, що йому в руки попав справжній скарб. На тому ж аукціоні він знайшов і викупив інші коробки з того ж сховища з тисячами непроявлених плівок. Приблизно через рік після покупки Джон виявив в одному з ящиків конверт з іменем господині архіву. Набравши в Гуглі ім'я Vivian Maier, він виявив тільки короткий некролог. Зайнявшись пошуками фотографа Джон вийшов спочатку на одну сім'ю з якою жила Вів'єн, потім на іншу. Одна з них передала йому особисті речі няні - валізу з одягом, коробки з газетними вирізками, проявленими знімками і її фототехніку, зокрема ту саму камеру Rolleiflex, на яку вона знімала майже всі сюжети. Потім Малуф виклав деякі відскановані знімки в Інтернет, де вони викликали справжній фурор. Він отримав близько 200 пропозицій зробити виставку або зняти документальний фільм про Вів'єн Майєр. Дебютна експозиція пройшла в 2011 році в Chicago Cultural Center. Зараз Джон займається необробленими негативами і плівками, а нещодавно опублікував книгу фотографій Майєр.

 Джерело http://foto-chik.com

Стів Блум

files/Ira foto/steve blum/1166998796_opr0uylh.jpg







Стів Блум (Steve Bloom) - геніальний фотограф. У свій час був процвітаючим рекламним фотографом і працював в своїй студії в Лондоні.
У 1993 році Стів отримує пропозицію від агентства Planet Earth з продажу фотографій. Після цього Стів почав все більше знімати природу і в даний час є одним з найвідоміших фотографів дикої природи.
Його роботи друкують багато журналів, а його книги про дику природу переведені на 15 мов.
 Джерело: http://foto-chik.com

Як вибрати фотоапарат?


Основними критеріями при виборі фотоапарата можуть служити:
  
Цілі використання
Якість одержуваних фотографій
Тип носія (плівка / цифра)
Розміри і вага
Ціна фотоапарата
Сьогодні цифрові фотоапарати сприймаються нами природно і спокійно. Адже зовсім недавно на власників такої іграшки падали косі погляди захоплених людей. Воно й зрозуміло, ціни на них були просто космічними, але стрімкий розвиток ринку цифрової фотоіндустрії зробило «цифровики» доступними практично для всіх. Серед моря фотоапаратів найдешевшими і затребуваними як і раніше залишаються «мильниці». Основна перевага - мініатюрність. Їх зручно носити, брати з собою в далекі поїздки. Та й функціональність у них теж не слабка ланка. Більшість знімають відео, записують звук, а деякі й зовсім програють МР3. Сучасні «мильниці» сильно еволюціонували. Сьогодні «мильна» стандарт вже 7 mpx, і він не стоїть на місці, постійно підвищуючи цю планку.
Ще один важливий момент - можливість збільшення. За це відповідає оптичний зум, який якісно наближає об'єкт зйомки. Наприклад, якщо передбачається портретна зйомка, краще вибрати модель з високим зумом - від 5-кратного і вище.
Також важливий хороший об'єктив, оптичний стабілізатор - панацея від «тремтячих» рук, функція макрозйомки (зйомка з дуже близької відстані, майже впритул до об'єкту) і потужний акумулятор. До речі, можливість використання стандартних батарей - зайве сальдо на користь апарату. Сучасні цифрові камери часто мають цілу низку додаткових можливостей, принципово недоступних для плівкових побратимів. Серед них, наприклад, відеозапис, режим зйомки панорам або запис аудіокоментарі. Крім того, спеціальні алгоритми обробки зображень, реалізовані у програмному забезпеченні камер, дозволяють частково замінити такі традиційні фотографічні інструменти, як, наприклад, світлофільтри і плівки для різних типів освітлення.
В даний час існує величезна кількість растрових редакторів і спеціалізованих програм для обробки цифрових зображень - починаючи з досить примітивних інструментів, які поставляються разом з операційною системою Windows, і закінчуючи такими потужними пакетами, як, наприклад, Adobe Photoshop Elements, який часто поставляється в комплекті з цифровими камерами. Застосування цих коштів значно розширює творчі можливості фотографа: ви можете обрізати знімки так, як вам захочеться, вільно займатися цветокоррекцией і ретушшю (наприклад, усуненням горезвісного ефекту "червоних очей"), застосовувати до фотографій різноманітні спецефекти, накладати на них тексти і робити фотомонтаж - все, що захочеться вашій душі. Строго кажучи, ви можете робити те ж саме і з "плівковими" знімками, попередньо перевівши їх у цифровий формат за допомогою сканера. Однак, це зайвий і досить рутинний технологічний етап, що віднімає багато часу і сил. Крім цього, треба мати певну кваліфікацію й досить дорогим обладнанням, щоб виконати сканування відбитків або безпосередньо плівки без значних втрат якості. Можна, звичайно, звернутися в спеціальну лабораторію, однак це теж зажадає тимчасових і грошових витрат. Таким чином, якщо ви плануєте займатися цифровою обробкою зображень, є прямий сенс спочатку одержувати ці зображення в цифровому вигляді.
Добре, ви визначилися з вибором «ваговій категорії» камери. А що ж далі? А далі можна сміливо відправлятися в магазин. Справа тут зводиться до того - в який магазин? Фототехнікою торгують всі, кому не лінь - і кіоски стільникового зв'язку, і супермаркети електроніки (і не тільки), і спеціалізовані магазини. Правильніше буде обійти безліч таких точок. Порівняти асортимент і ціни. Але перевагу все-таки треба віддати останнім - спеціалізованим магазинам.

Джерело: http://foto-chik.com

Фото полювання на фонтани в м. Тернополі


Фото полювання на дівчат у окулярах


Що таке фото полювання?


В Європі стало популярним заняттям полювання на тварин, але не зі зброєю, а з фотоапаратом. Таке полювання дає задоволення моральне і совість чиста і браконєром ніхто не назве. Після цього розгорнулась ціла хвиля фото мисливців. Полювання тепер проводять на різні обєкти, що оточують нас. 

Наприклад на предмети певного кольору, потім на основі зроблених фотографій (в синій чи оранжевій гаммі) створюють колаж. Усі бажаючі можу переглянути та оцінити ці колажі чи долучитись і розмістити свій фото колаж.

Настав час і Тернополю долучитись до такого полювання, але не тільки бігати за тваринками і шукати потрібні кольори, ми з вами будемо блукати містом у пошуках найоригінальніших місць, яких ви не бачили раніше чи не знали навіть про їх існування.
Фото полюванням разом з нами може зайнятись кожен охочий.